کاریوکاها cariocas مهمان برنامه فروردین

کاریوکاها cariocas: مهمان برنامه فروردین پنجشنبه لیلا اوتادی دورهمی مهران مدیری

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات پیراهنی که طلسم شده است است! , وجه اشتراک استقلال و پرسپولیس

در استقلال و بعد از فرهاد مجیدی شماره “7” جهت هیچ بازیکنی خوش‌یمن نبوده و این عنوان در سنگر رقیب یعنی پرسپولیس هم صادق است. 

پیراهنی که طلسم شده است است! , وجه اشتراک استقلال و پرسپولیس

وجه اشتراک استقلال و پرسپولیس؛ پیراهنی که طلسم شده است است!

عبارات مهم : شماره

در استقلال و بعد از فرهاد مجیدی شماره “7” جهت هیچ بازیکنی خوش یمن نبوده و این عنوان در سنگر رقیب یعنی پرسپولیس هم صادق هست.

به گزارش خبرآنلاین؛ کلوب های فوتبال کشور عزیزمان ایران هیچگاه علاقه چندانی به بایگانی شماره های تاریخی نشان نداده اند ولی گاهی امتحان های شکست خورده متوالی آن ها را وادار کرده که جهت مدتی یک شماره را به محاق بسپارند. بعد از بيت‎سعيد تا مدت ها شماره هفت در استقلال مشتری پیدا نخواهد کرد ولی اين فقط استقلالي ها نيستند كه چيزي به نام شماره نحس دارند. اعتبار دادن به سحر و طلسم، با روح منطق و سختکوشی در تضاد است ولی همه فوتبالی ها، هر لحظه مقادیری از خرافات را با خودشان حمل می کنند. علاوه بر این، بر تن کردن یک شماره خاص، نوع نگاه به یک بازیکن را عوض کردن می دهد و بعضی از فوتبالیست ها، هرگز زندگی در فشار را یاد نگرفته اند.

پیراهنی که طلسم شده است است! , وجه اشتراک استقلال و پرسپولیس

مثل استقلال، عدد هفت به پرسپولیسی ها هم وفادار نبوده . این شماره نام علی پروین را جهت قرمزها تداعی می کند ولی همه فوتبالیست هایی که در سال های گذشته وارث شماره سلطان قرمزها بوده اند، خیلی سریع به بن بست نزدیک شده است اند. هفت، قربانیان زیادی در پرسپولیس گرفت. اواسط دهه هفتاد، «حامد کاویانپور» و «حمید استیلی» خیلی سریع از گزینش این عدد پشیمان شدند و شماره های دیگری جهت خودشان گزینش کردند. آرزوی بزرک پروین، رسیدن شماره 7 به تنها پسرش بود. «محمد پروین» ولی حتی به استانداردهای پدرش نزدیک هم نبود و در اوج جوانی با فوتبال خداحافظی کرد. ماجرا زمانی عجیب تر شد که شماره هفت در اختیار میثم سلیمانی قرار گرفت. بازیکنی که به محض دریافت این پیراهن تاریخی، مصدوم شد و حتی نتوانست در یک مسابقه نیز جهت سرخپوشان به میدان برود. «حسین بادامکی» و «حمید علی عسکری» بازیکن دیگری به شمار می رفتند که از نحوست هفت فرار کردند و به اعداد 11 و 26 پناه بردند.

با «سروش رفیعی» به نظر می رسد هفت بالاخره صاحب مطلوب اش را پیدا کرده هست. همه روایت های مربوط به این شماره ولی موجب شده است بود خانواده این بازیکن به شدت دلواپس پیراهن طلسم شده است سروش باشند. رفیعی بعد از نخستین بازی جهت تیم برانکو، اعتراف کرد که خانواده اش با پوشیدن پیراهن هفت پرسپولیس مخالف بوده اند. سروش دوران بدی را در لباس قرمز سپری نکرد ولی در پرسپولیس به کیفیت گذشته اش نرسید و در همین کلوب بود که ناگهان از فهرست بازیکنان مدنظر کارلوس کی روش جهت تیم ملی خط خورد. بعد از سروش رفیعی، هیچ بازیکنی ریسک پوشیدن شماره هفت پرسپولیس را نپذیرفت ولی تنها این عدد نبود که پوشیدن اش به ریسک کردن نیاز داشت.

در استقلال و بعد از فرهاد مجیدی شماره “7” جهت هیچ بازیکنی خوش‌یمن نبوده و این عنوان در سنگر رقیب یعنی پرسپولیس هم صادق است. 

واژه های کلیدی: شماره | پیراهن | بازیکن | پیراهن | استقلال | استقلال | بازیکنان | پرسپولیس | علی پروین | پرسپولیس | سروش رفیعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs