کاریوکاها cariocas مهمان برنامه فروردین

کاریوکاها cariocas: مهمان برنامه فروردین پنجشنبه لیلا اوتادی دورهمی مهران مدیری

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی 25 یار غار احمدی‌نژاد در ستاد رئیسی

یک گفتگوی کوتاه و یک درخواست از سوی حجت الاسلام رئیسی بعد از آخر دومین مناظره تلویزیونی. درخواستی که باعث شد عده ای به او حق بدهند و عده دیگر هم خواستار پیگیری

25 یار غار احمدی‌نژاد در ستاد رئیسی

25 یار غار احمدی نژاد در ستاد رئیسی

عبارات مهم : احمدی نژاد

یک گفتگوی کوتاه و یک درخواست از سوی حجت الاسلام رئیسی بعد از آخر دومین مناظره تلویزیونی. درخواستی که باعث شد عده ای به او حق بدهند و عده دیگر هم خواستار پیگیری آن درخواست باشند. رئیسی به کنایه هم که شده است مناظره بین مدیر دولت سابق با مدیر دولت فعلی در تلویزیون را خواستار شد آن هم به یک دلیل: “تکلیف مردم را مشخص کنید. تا چه زمانی مردم باید در پاسخ به انتقادشان از وضع موجود به عملکرد دولت های قبلی ارجاع داده شوند. باید بین روحانی و مدیر دولت قبل مناظره درگیرد. هروقت حرفی می زنیم می گویند، دولت قبل، دولت قبل “.

25 یار غار احمدی‌نژاد در ستاد رئیسی

رئیسی در ادامه مدعی است:” مردم نه به گذشته برمی گردند و نه وضع موجود را تحمل می کنند. عوض کردن به نفع مردم، مطالبه ملت است.”حسن روحانی، در این جملات، متهم به آن است که دائم از گذشته می گوید و نمی خواهد در حال زندگی کند. ولی به راستی آیا روحانی و معاون اولش جهانگیری دائم از بازگشت احمدی نژادی ها می گویند و از شرایط دولت قبل انتقاد می کنند؟ نکند حق با رئیسی است؟ بی تردید دولت یازدهم جهت دفاع از خود باید بازگو کننده این باشد که چه چیزی را در شروع دولت تحویل گرفته و اکنون در مقایسه با آن دوران به چه جایگاه و دستاوردهایی رسیده هست، این عنوان مستلزم آن است تا روحانی گذشته ها و دولت قبل را مرور کند. ولی حسن روحانی در یادآوری دولت قبل یک علت دیگر هم دارد. علت آن چیزی نیست جز اینکه می داند دولتی از ترکیب احمدی نژادی ها در راهند اینها همان کسانی اند که دوباره می خواهند در مسابقه با او (روحانی) قدرت را در ید بگیرند و کشور را به پرتگاه برسانند. این را می شود به طور خیلی جدی تری در تیم رئیسی و حامیان اوجستجو کرد.

***

فرار نافرجام

یک گفتگوی کوتاه و یک درخواست از سوی حجت الاسلام رئیسی بعد از آخر دومین مناظره تلویزیونی. درخواستی که باعث شد عده ای به او حق بدهند و عده دیگر هم خواستار پیگیری

رئیسی پیشنهاد مناظره روحانی با مدیر دولت سابق را می دهد تا با رندی خاصی، خود و دولتش را جدای از احمدی نژاد بداند و البته به اصطلاح روحانی را نیز متهم به آن کنند که چون دفاعی از خود و دولتش ندارد همه چیز را به گردن دولت سابق می اندازد. ولی هم او، هم روحانی و هم مردم می دانند که مقصود از دولت قبل فقط مدیر آن دولت نیست … بلکه مسببان و مجریان هشت ساله دولت های نهم و دهم همان تیمی هستند که آن روز گرداگرد محمود احمدی نژاد را گرفته بودند و امروز گرد ابراهیم رئیسی جمع شده است اند و به مدح و ثنای او می پردازند.

***

کپی کاری

تنها با نگاهی به ستادهای مرکزی و ستادهای استانی رئیسی، خیلی خوب می توان فهمید که رئیسی همان احمدی نژاد هست. نزدیکان امروز رئیسی مو به مو از کابینه دولت احمدی نژاد کپی برداری شده است اند؛ یعنی همان هایی که سال های وزارت و مدیریت ارزش بر امور کشور باعث چنین بلایی در جامعه شد. آنچه در آن هشت سال رخ داد محصول یکسان تیم احمدی نژاد بود و نه شخص او. تیمی که حالا با رئیسی تصویر یادگاری می گیرند در وصف وجنات او بیانیه می دهند و یا ستادهای انتخاباتی او را رهبری می کنند.

**

نقشه هایی جهت کابینه در ستادها

25 یار غار احمدی‌نژاد در ستاد رئیسی

روزی که رئیسی جهت عضویت آمده بود، مسعود میرکاظمی همان وزیر بازرگانی احمدی نژاد را همراه با خود برد. موضوعی که نشان می داد میرکاظمی جهت دولت رئیسی و کابینه اش نقشه کشیده! در همان روز ثبت نام، نادر طالب زاده عضو جبهه پایداری که با احمدی نژاد نشست و برخاست دارد و عیددیدنی ها و دید و بازدیدهایشان با مدیر دولت سابق در جریان است و البته در سال 88 به در و دیوار می زد تا از او حمایت کند، نیز وی (رئیسی) را همراهی می کرد و حالا او جزو مشاورین سیاسیرئیسی هست. زمانی که رئیسی می خواست رییس ستاد انتخاباتی اش را تعیین کند، اسامی چهار نفر در آن وقت برده شد، فرهاد رهبر مدیر شرکت مدیریت و برنامه ریزی در دولت احمدی نژاد، مسعود میرکاظمی وزیر بازرگانی دولت سابق، علیرضا زاکانی عضو جبهه پایداری و مدیر کمیسیون پرحاشیه برجام درمجلس نهم که تمام فکر و ذکرش مخالفت با حسن روحانی و دولت یازدهم و برجام بود و علی نیکزاد وزیر مسکن و شهرسازی دولت احمدی نژاد. تا اینکه دست آخر نیکزاد به عنوان مدیر ستاد انتخاباتی رئیسی برگزیده شد. یعنی همان باعث و بانی ساخت مسکن های مهر در مناطق صعب العبور و خالی از سکنه .

سید صولت مرتضوی معاون سیاسی وزیر کشور و مدیر ستاد انتخابات کشور دولت سابق یکی دیگر از سران ستاد ابراهیم رئیسی (ستادهای استانی او) شده است هست، علی اصغر عنابستانی که حالا در ریاست ستاد انتخاباتی تولیت آستان قدس رضوی “دستی بر آتش دارد! “همانی است که مدیر ستاد انتخاباتی احمدی نژاد در استان خراسان و از استانداران او در دولت دهم، بوده است.

یک گفتگوی کوتاه و یک درخواست از سوی حجت الاسلام رئیسی بعد از آخر دومین مناظره تلویزیونی. درخواستی که باعث شد عده ای به او حق بدهند و عده دیگر هم خواستار پیگیری

در میان اطرافیان امروز ابراهیم رئیسی نام یک وزیر دیگر احمدی نژادی نیز دیده می شود. سید محمد حسینی وزیر ارشاد دولت دهم که حالا جهت رئیسی سینه میدرد و گفته که قالیباف بهتراست به نفع رئیسی کنار برود تا معاون رئیسی شود. ولی در کنار حسینی، نمی توان به سادگی از نقش مرضیه وحید دستجردی وزیر بهداشت احمدی نژاد که اکنون سخنگوی جمنا و حامی مهم رئیسی شده، گذشت. کسی که احتمالا اگر در دولت رئیسی وزیر نباشد معاون او در امور زنان خواهد بود!

شواهد نشان می دهد که در ستاد انتخاباتی ابراهیم رئیسی یک اسم دیگر هم به چشم می آید، حمید بهبهانی همان وزیر راه دولت سابق و از اساتید احمدی نژاد، اینها را در کنار محمد علی آبادی معاون دولت سابق و مدیر تربیت بدنی آن سرنوشت که سر از اوپک هم در آورد! بگذارید که با رئیسی و همراهان او تصویر می گیرد. بیانیه احساسی و پر از دوستی محمدمهدی زاهدی وزیر علوم احمدی نژاد و حمایت تمام و کمالش از ابراهیم رئیسی را نیز نباید از یاد برد. مثل اینکه او هم قرار است یکی از اعضای کابینه آینده رئیسی باشد. مسعود زریبافان دیگر معاون مدیر دولت قبل و البته مدیر سابق بنیاد شهید، را هم فراموش نکنیم که اگرچه خود هم در این انتخابات نامنویسی کرد ولی بعد از آنکه تایید نشد، در بیانیه ای رسما اعلام کرد کلیه ستادهای پایتخت کشور عزیزمان ایران و شهرستان های وی، در جهت حمایت از ابراهیم رئیسی خواهند بود.

25 یار غار احمدی‌نژاد در ستاد رئیسی

سیدمهدی هاشمی نام مدیر ستاد انتخاباتی ابراهیم رئیسی در استان پایتخت کشور عزیزمان ایران هست. یعنی همان کسی که محمود احمدی نژاد جهت وزارت رفاه او را به مجلس معرفی کرد و رای نیاورد، البته مدتی هم سرپرست ومعاون وزارت کشور دولت سابق بوده هست. در میان همه این نام های دولت احمدی نژاد، نام یک نفر را زیاد به خاطر بسپارید؛ سعید جلیلی. معاون اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه و دبیر شورای عالی امنیت ملی در دولت احمدی نژاد، که بسیاری می گویند قرار است تا معاون اول رئیسی، بعد از ریاست جمهوری او باشد. او همانی است که قطعنامه های شرکت ملل را یکی بعد ازدیگری جهت کشور عزیزمان ایران به ارمغان آورد!

**

حامیان احمدی نژادی

به غیر از کسانی که هم اکنون در ستاد رئیسی رفت و آمد یا نقش دارند -کسانی که عمدتاً یا از وزرای احمدی نژاد و یا معاونان او بوده اند- حتی حامیان شاخص رئیسی که (ارتباطی با ستاد او ندارند) نیز از همان حامیان احمدی نژاد در سال های 84 و88 اند. نمونه اش روحانی معروف حجه الاسلام پناهیان، کسی که تا چند سال پیش در دفاع از مدیر دولت سابق میتینگ می گذاشت و صحبت می کرد حالا در دفاع از رئیسی چنین می کند و یا حسن عباسی همان سخنران همیشگی اصولگرایان سنگ احمدی نژاد را به سینه میزد و حالا سنگ رئیسی را . راستی یادمان باشد که رئیسی کاندیدای مورد حمایت پدر معنوی جبهه پایداری؛ آیت الله مصباح یزدی همان آیت اللهی است که در 84 و 88 ، حامی احمدی نژاد بوده هست. آیت الله یزدی، آیت الله مقتدایی، آیت الله محمدرضا آشتیانی، مرتضی آقا تهرانی، آیت الله میرباقری و آیت الله عباس کعبی ازدیگر روحانیون حامی رئیسی به شمار می آیند .

***

بازتولید دولت تخریبگر

با نگاهی به اعضای ستاد رئیسی و بعضی حامیان او خیلی خوب می شود فهمید که تیم و کابینه آینده رئیسی دقیقا همان تیم احمدی نژاد هست؛ همان تیمی که یا جزو وزرای مدیر دولت سابق بودند و یا معاونانش. بعد روحانی حق دارد که مرتب از گاف های دولت گذشته بگوید که اگر نگوید دوباره همان تیم قدرت می گیرند و کشور را به عقب بازمی گردانند. او باید نهیب بازگشت دولت قبل را بزند چون دولت قبل، امروز در مناظره ها حضور دارد حتی اگر مدیر دولت آن کسی به جز احمدی نژاد باشد.

هرچند رئیسی با پیشنهاد مناظره مستقیم حسن روحانی و مدیر دولت سابق از زیربار این واقعیت شانه خالی می کند که او به بازتولید یک دولت تخریبگر دست زده، ولی لیست کامل اعضای ستاد و نزدیکان او نشان می دهد که رئیسی دقیقا در حال چنین بازتولیدی هست. رئیسی باید در مناظره سوم با حسن روحانی به این پرسش پاسخ دهد که آیا درصدد آن است تا یک دولت احمدی نژادی دیگر را به راه اندازد!هرچند کلام و وعده های رئیسی از جمله زیاد کردن یارانه تا 3 برابر و همین طور مسکن مهر خود نشان از دفاع او از دولت سابق داشت ولی استفاده از مدیران آن دوران نشان می دهد که دولتی از جنس احمدی نژاد در حال بروز هست؛ دولتی که ابراهیم رئیسی مسئول آن خواهد بود. ازاین رو این رئیسی است که باید پاسخگوی حسن روحانی باشد و نه مدیر دولت سابق. جالب آنکه بدانیم رئیسی نام ستادمردمی اش را ستاد خادم ملت گذاشته؛ همان لقبی که مدیر دولت سابق به خود می داد …

اخبارسیاسی – آفتاب یزد

واژه های کلیدی: احمدی نژاد | حسن روحانی | احمدی نژاد | اعضای کابینه | دولت احمدی نژاد | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs