کاریوکاها cariocas مهمان برنامه فروردین

کاریوکاها cariocas: مهمان برنامه فروردین پنجشنبه لیلا اوتادی دورهمی مهران مدیری

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی قالیباف راجع به فعالیت‌های فرزندش توضیح دهد / وکیلی

سخنگوی ستاد انتخاباتی حسن روحانی با اشاره به طرح اتهاماتی علیه یکی از وزرای دولت خواستار ارائه توضیحاتی از سوی محمدباقر قالیباف راجع به فعالیت‌های فرزندش شد.

قالیباف راجع به فعالیت‌های فرزندش توضیح دهد / وکیلی

وکیلی: قالیباف راجع به فعالیت های فرزندش توضیح دهد

عبارات مهم : برخورد

سخنگوی ستاد انتخاباتی حسن روحانی با اشاره به طرح اتهاماتی علیه یکی از وزرای دولت خواستار ارائه توضیحاتی از سوی محمدباقر قالیباف راجع به فعالیت های فرزندش شد.

به گزارش ایسنا، محمدعلی وکیلی در نشست خبری صبح امروز(شنبه) خود اظهار کرد: در مناظره دیروز ادعا شد فرزند وزیر آمزوش و پرورش مرتکب تخلف قانونی شده است هست؛ در حالی که مطابق حکم رسمی دادگاه او رسما تبرئه شده است یعنی کارش خلاف قانون نبوده هست. ایراد می گیرند که آیا فرزند وزیر اقدام به کاسبی کرده؟ خب اگر این ایراد است همین اشکال به فرزند آقای قالیباف هم وارد هست. فعالیت های تجاری ایشان در خارج و داخل کشور و فعالیت آموزشی و غیر انتفاعی و نام مدرسه ایشان زبانزد است که از نظر من اشکالی ندارد، ولی مشروط به اینکه از رانت فرزند شهردار بودن یا فرزند وزیر بودن استفاده نکنند. لذا به نظر می رسد خوب است آقای قالیباف راجع به فعالیت های فرزندش الیاس توضیح دهد.

قالیباف راجع به فعالیت‌های فرزندش توضیح دهد / وکیلی

سخنگوی ستاد انتخاباتی حسن روحانی همچنین گفت: سامانه راه اندازی شده است از سوی قالیباف اقدام شبه آنارشیستی و هرج و مرج طلبانه است.

این نماینده مجلس ادامه داد: بی شک این اقدام علی رغم قانون بود و جهت مردم مکتسبه ایجاد می کند. مردم براساس فراخوانی که داده شده است در این سامانه عضویت می کنند در حالی که کسی نسبت به این عنوان مسئول نیست؛ در واقع کارها دوره نامزدی کارکرد تبلیغی دارد و اعتبار اجرایی ندارد. لذا مردم می توانند با اتکاء به حقی که برایشان ایجاد شده است علیه بانی شکایت کنند که این شکایت وارد هست. این کارها در حالی صورت می گیرد که کشور، قانون دارد و مشخص است که مدیر جمهور، دولت مستقر و مراجع ذیصلاح کدام هستند.

سخنگوی ستاد انتخاباتی حسن روحانی با اشاره به طرح اتهاماتی علیه یکی از وزرای دولت خواستار ارائه توضیحاتی از سوی محمدباقر قالیباف راجع به فعالیت‌های فرزندش شد.

وکیلی اضافه کرد: این اقدام تحت عنوان یک نامزد انتخاباتی انجام می شود ، کسی که فردا فاقد مسئولیت است و این اقدام خلاف امنیت ملی است و انسجام ملی را خدشه دار می کند و شبیه بعضی کارها موسساتی است که غیر قانونی از مردم پول می گیرند و نهایتا کسی پاسخگو نبود. این اقدام، بازی با اعتماد عمومی است و دستگاه قضائی باید به این مساله ورود کند، آیا که این عنوان جزو وظایف و اختیارات و نامزدها نیست و مدعی العموم می توانند جلوی تضییع حقوق مردم را بگیرد.

وی با ابراز امیدواری نسبت به همکاری حداکثری مردم جهت کم کردن تهدیدات دشمن تصریح کرد: در گذشته هم تاکید مقامات عالیه نظام این بوده که همکاری حداکثری مهمتر از نتیجه انتخابات هست. شیوه ستادهای انتخاباتی نیز باید به همین جهت باشد؛ لیکن هر شیوه که به همکاری زیاد یاری کند در مسیر منافع ملی و در برابر هر پیامی که از همکاری بکاهد خلاف مصالح کشور است.

وکیلی با اشاره به براق تر شدن فضای انتخابات بعد از دومین مناظره یادآور شد: در این مناظره هر دو طرف آرایش تیمی پیدا کرده بودند. ما در مناظره اول شاهد دو تیم دو نفره بودیم، ولی در مناظره دوم دو تیم سه نفره را شاهد بودیم و آقای میرسلیم از نقش بلاتکلیف در مناظره اول به نقش مکمل تبدیل شد و خودش اسپک زن میدان شد. معلوم می شود اتاق فکر واحدی وجود دارد و تقسیم کار صورت می گیرد و جهت هر کدام نقشی تعیین شده است است.

قالیباف راجع به فعالیت‌های فرزندش توضیح دهد / وکیلی

سخنگوی ستاد انتخاباتی حسن روحانی ادامه داد: مناظره دوم جنگ دو شیوه تبلیغاتی صلبی و اثباتی بود. طرف برابر نشان داد در بعد اثباتی حرفی جهت گفتن ندارد و صرفا به طرح ادعاهایی در قالب بیانیه می پردازد. مردم از زبان رقیب چگونگی عملیاتی کردن ادعاها را نشنیده اند و مشخص نیست با چه مکانیزم و روشهایی وعده های 5 و 6 میلیون شغل را می خواهند محقق کنند، یا یارانه 250 هزار تومان و کارانه 150 هزار تومانی بدهند. ما در حرف های آقای قالیباف تعارض عجیبی را شاهد بودیم. ایشان سال 87 خطاب به مدیر مجلس به اصل یارانه ها اعتراض کرد و گفت که روی دیگر سکه یارانه تورم است که البته حرف ایشان در سال 87 حرف درست و علمی بود، ولی اکنون ایشان بدون توجه به موضع سال 87 خود راجع به یارانه مدعی است که می تواند کارانه 150 هزار تومانی بدهد در حالی که نه در منابع درآمدی اتفاقی افتاده نه در جامعه تفاوتی رخ داده هست. کارشناسان می گویند اگر قرار باشد منابع کارانه از یارانه تامین شود نتیجه آن بنزین 4000 تومانی، گازوئیل 2000 تومانی و لواش دانه ای 2000 تومان خواهد بود.

این نماینده مجلس با اشاره به طرح مسائلی در خصوص آزادی در مناظره کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری گفت: در قضیه املاک نجومی سایتی لیست اموال عمومی را آن هم از مجاری رسمی انتشار داده است و ما شاهد برخورد با این سایت و دستگیری مسئولان بودیم که این شاخص مهمی در رابطه با پایبندی به آزادی مطبوعات، نقد و انتقاد و گردش آزاد اطلاعات هست. زل زدن به دوربین و ادعای پایبندی به گردش آزاد اطلاعات و آزادی بیان در شرایطی که چنین عملکردی وجود داشته جزو تناقضات به شمار می رود.

سخنگوی ستاد انتخاباتی حسن روحانی با اشاره به طرح اتهاماتی علیه یکی از وزرای دولت خواستار ارائه توضیحاتی از سوی محمدباقر قالیباف راجع به فعالیت‌های فرزندش شد.

وکیلی ادامه داد: همچنین می توان نحوه برخورد شهرداری با املاک نجومی و نحوه برخورد دولت با حقوق های نجومی را با هم مقایسه کرد. در عنوان حقوق های نجومی دولت با جدیت برخورد کرد، با مدیران مربوطه برخورد شد و مدیران سطوح عالی هم عزل شدند و براساس شهادت دیوان محاسبات مبالغ پرداخت شده است برگردانده شد، ولی در عنوان املاک نجومی کدام املاک بعد گرفته شد.

مدیر مسئول روزنامه ابتکار با اشاره به برگزاری نمایشگاه کتاب در شهر آفتاب نیز گفت: متاسفانه روز گذشته شاهد بودیم که شهر آفتاب با این همه هزینه و تبیلغات بر سر اهالی فرهنگ فرو ریخت و باران غرفه ها را در بر گرفت.

قالیباف راجع به فعالیت‌های فرزندش توضیح دهد / وکیلی

وی با بیان اینکه باید احساس عدالت در بهره مندی از وقت ها در ستادهای انتخاباتی وجود داشته باشند یادآور شد: این امر اساس امنیت را فراهم می کند که شاخص سنجش عدالت در اداره کشور هست. پلمپ بعضی ستادها یا اظهار بعضی فعالین مجازی به گونه ای که فضای رعب را در کشور ایجاد می کند، خلاف تاکیدات رهبری در ارتباط با انتخابات است و همکاری حداکثری را خدشه دار می کند. قاعدتا کاندیداها باید از اعتبار یکسان حاکمیتی برخوردار باشند. در غیر این صورت عدالت زیر پرسش می رود و این خلاف اصل همکاری حداکثری است.

سخنگوی ستاد انتخاباتی حسن روحانی راجع به نحوه حضور اسحاق جهانگیری در مناظره دوم گفت: این بد سلیقگی مشاورین بود که متن های ایشان فراتر از ظرف زمانی مقرر بود، در حالی که مناظره جای متن و بیانیه خوانی نیست. البته نامزدها بدون توجه به پرسش پاسخ خود را می دادند و کسی به سوالات کاری نداشت همچنان که مردها قالیباف و رئیسی هم اصلا وارد سوالات نشدند و بدون توجه به سوالات به سمت تخریب دولت رفتند. به نظرم آقای جهانگیری خود را در شفاهی گویی اثبات کرده و حالا می درخواست کردند رویه را جهت ایشان عوض کردن دهند، در حالی که اعتماد به نفس و اشراف آقای جهانگیری به اطلاعات خوب بوده و امیدواریم در مناظره بعد، ایشان فارغ البال گذاشته شوند که با اشراف به اطلاعات پاسخگو باشد. ممکن است بگویند کسی در مناظره موثرتر بوده ولی آرایش رای را نمی توان به مناظره ها بند کرد.

وی اضافه کرد: به نظرم در تیم ما تعلق گفتمانی این تیم را نزدیک به هم کرد، ولی تقسیم کاری وجود نداشت. در واقع هماهنگی در تحلیل و نحوه ورود زیاد تعلق گفتمانی است نه تقسیم کار متمرکز در حالی که در برابر شاهد عوض کردن رویکرد 180 درجه ای آقای میرسیلم بودیم. عوض کردن رویکرد این بود که ایشان اعتماد به نفس گرفت و اسپک زن شد، ولی گذشته افراد فراموش نمی شود. ایشان دیروز در دفاع از مطبوعات سخنوری کرد در حالی که پرونده اش در وقت وزارت ارشاد در بستن مطبوعات شهره هست، البته دور بودن از متن قدرت و از دریچه تجارت به سیاست نگاه کردن، انسان را خوش سخن بار می آورد که این با خوش عملی تفاوت دارد و باید مجالی جهت آزموده شدن وجود داشته باشد. هیچ کدام از این کاندیدها از کره دیگری نیامده اند. بعضی رزومه ای دارند که در بازه مسئولیت از خود به جای گذاشته اند.

وی با بیان اینکه انکار کردن بدیهی ترین دستاوردها، انکار کارآمدی نظام جمهوری اسلام هست، گفت: مردم راستگویان و ناراستگویان را تشخیص می دهند و من امیدوارم این سخنان لطمه ای به همکاری مردم نزند.

سخنگوی ستاد انتخاباتی حسن روحانی راجع به انتظارات بعضی اصلاح طلبان جهت طرح مطالبی از سوی روحانی و جهانگیری گفت: بنای کاندیداهای ما رعایت اخلاق عمومی هست، مردم ما از فروپاشی اخلاق در هشت سال کذایی لطمه زیادی دیده اند و اینکه بار دیگر به ورطه فروپاشی اخلاق عمومی برویم هزینه اش چند برابر به دست آوردن یک مدیر جمهور هست. این تعمد ماست که اخلاق را حفظ کنیم. ولی مطالبه مردم نیز این است که تحفظ بیش از حد به جای اینکه رقیب را وادار به رعایت انصاف کند باعث پرروتر شدن آن و فریب مردم می شود. آن وقت حق کشف حقیقت پیش می آید که ملاحظات اخلاقی نباید آن را از بین ببرد و من امیدوارم در مناظره سوم بخشی از واقعیات به صراحت گفته شود.

وکیلی ادامه داد: بی تابی آقای قالیباف باعث شده است بخشی از شخصیت آقای رئیسی پنهان بماند. رئیسی و قالیباف متعلق به گفتمان اصولگرایی هستند و از این بین رئیسی متعلق به گفتمان حداکثری اصولگرایی هست، یعنی پایداری است که چارچوبش در رابطه با حقوق شهروندی ، آزادی مطبوعات، کنسرت و توسعه واضح و روشن هست. ایشان نسخه معمم سعید جلیلی هست. همچنین باید در مورد نظر های پدر خانمش راجع به کنسرت، موسیقی و حریم مجاز جهت فعالیت های قانونی اعلام موضع کند و کارنامه خود را در قوه قضائیه و برخورد با فساد گزارش دهد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه قالیباف دچار تناقض شده است اضافه کرد: ایشان در روش و متد تبلیغاتی و بیان نظر بدل احمدی نژاد شده است در حالی که جزو منتقدین روشهای او در دولت قبل بود و از سال 92 با خیز علیه احمدی نژاد به صحنه آمد. اکنون نسخه اورجینال ادعاهای قالیباف و روشهای پوپولیستی در کشور ما خود آقای احمدی نژاد هست. صداقت او در این بود که کاراکترش با این ادعاها همخوانی دارد ولی آقای قالیباف از خاستگاهی به بدل احمدی نژاد تبدیل شده است که هیچ کدام از کاراکترهایش را ندارد. او نمی تواند ادای کاپشن احمدی نژاد را در بیاورد در حالی که هنوز از پشت عینک دودی به مردم نظاره می کند و خود را در طبقه میانگین به اوج می بیند. به نظرم این تعارضات آقای قالیباف را عصبی مزاج کرده است.

وی در پاسخ به اینکه آیا جهانگیری و روحانی از اظهار نظر راجع به عنوان حصر و اتفاقات سال 88 منع شدند، گفت : چنین منعی وجود ندارد. این ها شخصیت های طراز اول کشور هستند و ظرف و چارچوب قانونی را می دانند و در عین حال واکنش‌ها مسئولانه و تحفظ دارند. مجال مناظره نشان می دهد چه کسی به منافع ملی پایبند و راستگوتر است.

وکیلی ادامه داد: تفاوت ما و گفتمان رقیب این است که معتقدیم دولت غیر قابل نقض نیست و گرفتار هاله قطبی و نور نیست که نشود آن را نقد کرد. مهمترین نقد این است که دولت دوم آقای روحانی دولتی است متحول، عوض کردن یافته و جوانتر خواهد بود. باید شرکت مستقلی جهت جوانان شکل گیرد و تفاهمی شده است که حداقل 30 درصد مناصب ستادی وزارتخانه به زنان و جوانان تخصیص داده شده است یابد بنابراین عزم راسخی جهت برطرف ایرادات و حل مساله معیشت و بیکاری وجود دارد.

سخنگوی ستاد انتخابات حسن روحانی در آخر تصریح کرد : ماشین اداره کشور به سرعت در حال حرکت است و اینکه بخواهیم در میانه راه راننده را پیاده کنیم و فردی را از صفر پشت فرمان بنشانیم خلاف مصلحت هست. قاعده حکم می گوید باید اعتماد کنیم تا مسیر ادامه یابد ضمن اینکه دستاوردهای برجام هم در دوره دوم در سفره مردم خواهد آمد و ما نمی خواهیم بعضی هزینه های سرسام آور تکرار شود.

واژه های کلیدی: برخورد | همکاری | قالیباف | حسن روحانی | نحوه برخورد | محمدباقر قالیباف | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs