کاریوکاها cariocas مهمان برنامه فروردین

کاریوکاها cariocas: مهمان برنامه فروردین پنجشنبه لیلا اوتادی دورهمی مهران مدیری

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی در شرایط فعلی، فکر کردن به بعضی پرسشها حاشیه‌ای بچگانه است / سیدحسن خمینی

سید حسن خمینی با اشاره به دعواهای سیاسی جناح چپ و راست، گفت: جهت عبور از این انشقاق، دلیری مورد نیاز است. 

در شرایط فعلی، فکر کردن به بعضی پرسشها حاشیه‌ای بچگانه است / سیدحسن خمینی

سیدحسن خمینی: در شرایط فعلی، فکر کردن به بعضی پرسشها حاشیه ای بچگانه است

عبارات مهم : امام خمینی

سید حسن خمینی با اشاره به دعواهای سیاسی جناح چپ و راست، گفت: جهت عبور از این انشقاق، دلیری مورد نیاز هست.

یادگار امام خمینی (ره) با اشاره به دعواهای سیاسی جناح چپ و راست، گفت: جهت عبور از این انشقاق، دلیری مورد نیاز است.

به گزارش گزینش ، حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی به مناسبت پنجاه و سومین سالگرد شهدای حزب مؤتلفه اسلامی در دیدار با اعضای شورای مرکزی، هیأت اجرایی و خانواده شهدای این حزب، اظهار کرد: اینکه آدمی در یک مسیر تشخیص درست دهد کافی نیست، بلکه باید یک گام به جلوتر برود و در تشخیصی که می دهد مقاومت کند. هنگامی که جامعه را پاره پاره می کردند، آقای عسکر اولادی آستین اوج زدند؛ ایشان چندین سال سریعتر از دیگران متوجه شده است بود که شکاف در جامعه، ممکن است به پرسشها بزرگ بیانجامد. در آن وقت هر دو طرف همدیگر را می زدند؛ غافل از اینکه این درخت را از پایه نابود می کنند و اتحاد عمومی و انسجام ملی را از بین می برند.

در شرایط فعلی، فکر کردن به بعضی پرسشها حاشیه‌ای بچگانه است / سیدحسن خمینی

وی با بیان اینکه امروز هم جهت وحدت باید مقاومت به خرج دهیم و هزینه کنیم، اظهار داشت: مقصریابی ممکن است به نتیجه نرسد و به نزاع بیانجامد. به نظر من یکی از جاهایی که به صورت عملی می تواند در جهت وحدت گام بردارد حزب مؤتلفه اسلامی هست؛ البته این حزب چنانکه می فرمایید تا جایی که توانسته این کار را انجام داده ولی شاید امروز نیاز بیشتری است.

سید حسن خمینی تأکید کرد: ما همه یک ملتیم و در یک کشتی نشسته ایم و واقعا هم دشمن های قسم خورده و جسوری پیدا کرده ایم؛ در هیچ دوره ای کشورهای منطقه حاضر نبودند این مقدار هزینه دهند! دشمنی های آمریکا و رژیم صهیونیستی هم وجود دارد. در چنین شرایطی فکر کردن به بعضی پرسشها حاشیه ای واقعا بچگانه هست. در همین هفت هشت ماه گذشته ببینید دعواهای چپ و راست ما بر سر چیست!؟ از این دعواها پیدا است که واقعا یا یک نفوذ جدی رخ داده یا اینکه کارها بچگانه شده است است.

سید حسن خمینی با اشاره به دعواهای سیاسی جناح چپ و راست، گفت: جهت عبور از این انشقاق، دلیری مورد نیاز است. 

وی ادامه داد: این کشتی یک ناخدای باتدبیر دارد و امروز هم بیش از هر وقت دیگری وجود ایشان مغتنم هست؛ ولی جهت عبور از این انشقاق، دلیری مورد نیاز هست؛ باید به سمت ایجاد وحدت عملی برویم و در برابر اخلاف افکن ها به طور جدی بایستیم.

یادگار امام با اشاره به اینکه حل پرسشها در گرو تشخیص درست، دلیری و همّت هست، گفت: خیلی وقت ها ممکن است تشخیص نادرست فاجعه آفرین باشد. بدترین اعمال را کسانی مرتکب می شوند که فکر می کنند کار خوب می کنند ولی کارشان بد است.

وی در آخر با بیان اینکه این رویکرد تبدیل به تفکری چون داعش می شود، تصریح کرد: جنگ با جهالت خیلی سخت تر از جنگ با ضلالت است.

در شرایط فعلی، فکر کردن به بعضی پرسشها حاشیه‌ای بچگانه است / سیدحسن خمینی

واژه های کلیدی: امام خمینی | سیدحسن خمینی | دعواهای سیاسی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs