کاریوکاها cariocas مهمان برنامه فروردین

کاریوکاها cariocas: مهمان برنامه فروردین پنجشنبه لیلا اوتادی دورهمی مهران مدیری

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی وضع ارزی کشور خوب است / نوبخت

سخنگوی دولت و مدیر شرکت برنامه و بودجه گفت: وضع ارزی کشور خوب و بنا به اعلام صندوق بین المللی پول ذخایر ارزی کشور عزیزمان ایران از 95 میلیارد دلار به 108 میلیار

وضع ارزی کشور خوب است / نوبخت

نوبخت: وضع ارزی کشور خوب است

عبارات مهم : اصفهان

سخنگوی دولت و مدیر شرکت برنامه و بودجه گفت: وضع ارزی کشور خوب و بنا به اعلام صندوق بین المللی پول ذخایر ارزی کشور عزیزمان ایران از 95 میلیارد دلار به 108 میلیارد دلار زیاد کردن یافته هست.

به گزارش ایرنا، «محمدباقر نوبخت » روز سه شنبه در جلسه ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان اصفهان افزود: از اول تا 15 اردیبهشت نیز توانستیم چهار میلیارد و 650 میلیون دلار ثبت سفارش جهت کالاهای اساسی، دارو، لوکس و غیر مهم داشته باشیم و تراز تجاری کشور در فروردین امسال 600 میلیون دلار مثبت بود.

وی تاکید کرد: نشانه یکسان دولت و مجلس شورای اسلامی در برنامه ششم کشور، رشد اقتصادی است که باید جهت رسیدن به این نشانه شرایط سرمایه گذاری فراهم شود تا آثار آن را در تولید ملی و اشتغال مشاهده کنیم.

وضع ارزی کشور خوب است / نوبخت

معاون مدیر جمهوری و مدیر شرکت برنامه و بودجه خاطرنشان کرد: در سال گذشته و امسال از دومسیر، سرمایه گذاری ترسیم شده است که یکی از طریق استفاده از امکانات غیردولتی و دیگری استفاده از اعتبارات دولتی است.

نوبخت افزود: در بخش استفاده از امکانات غیردولتی، بانک ها باید وارد عمل شوند و سرمایه مورد نیاز را در اختیار واحدهای تولیدی و صنعتی نیازمند به سرمایه در گردش قرار دهند که این کار در سال گذشته در قالب تسهیلات برطرف موانع تولید صورت گرفت.

سخنگوی دولت و مدیر شرکت برنامه و بودجه گفت: وضع ارزی کشور خوب و بنا به اعلام صندوق بین المللی پول ذخایر ارزی کشور عزیزمان ایران از 95 میلیارد دلار به 108 میلیار

وی تصریح کرد: بانک ها در سال گذشته 18 هزار و 500 میلیارد تومان تسهیلات به بیش از 26 هزار واحد صنعتی و تولیدی کوچک و میانگین از مجموع 80 هزار واحد پرداخت کردند.

رئیس شرکت برنامه و بودجه افزود: مسیر دوم جهت سرمایه گذاری، استفاده از اعتبارات دولتی است که خزانه باید وارد عمل شود و به این منظور سال گذشته 42 هزار و 500 میلیارد تومان از ردیف تملک دارایی های سرمایه ای جهت طرح ها تخصیص داده شده است یافت.

وی همچنین به تخصیص داده شده است یکهزار و 200 میلیارد تومان جهت طرح های عمرانی در سال گذشته اشاره کرد و گفت: صندوق توسعه ملی 6 هزار و 700 میلیارد تومان جهت احیای 550 هزار هکتار از زمین های خوزستان و ایلام در اختیار دولت قرار داد.

وضع ارزی کشور خوب است / نوبخت

نوبخت با اشاره به عنوان مهار آب های مرزی گفت: رهبر معظم انقلاب جهت مدیریت منابع آب با برداشت هشت میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی به ازای هر سال 2 میلیارد دلار موافقت کردند.

وی یادآوری کرد: 797 هزار نفر از مجموع سه میلیون و 200 هزار نفر جویای کار در سال گذشته وارد بازار کار شدند و از سوی دیگر هفت هزار نفر نیز کار خود را از دست دادند.

سخنگوی دولت و مدیر شرکت برنامه و بودجه گفت: وضع ارزی کشور خوب و بنا به اعلام صندوق بین المللی پول ذخایر ارزی کشور عزیزمان ایران از 95 میلیارد دلار به 108 میلیار

وی به کم شدن قیمت بیکاری از 12.4 درصد به 12.1 درصد اشاره کرد و گفت: میزان اشتغال در سال تازه زیاد کردن می یابد لیکن میزان تسهیلات بانکی از 18 هزار و 500 میلیارد تومان به ۷۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان زیاد کردن یافته است.

نوبخت در ادامه به برنامه ریزی جهت نوسازی و بازسازی 100 هزار واحد مسکن در بافت فرسوده شهری و روستایی در سالجاری اشاره کرد و گفت: با این اقدام 240 هزار وقت شغلی در کشور ایجاد می شود.

وضع ارزی کشور خوب است / نوبخت

معاون مدیر جمهوری همچنین نوسازی ناوگان حمل و نقل درون و برون شهری کشور را از دیگر کارها سالجاری دولت برشمرد و گفت: در این راستا نیر وقت های شغلی بسیاری ایجاد می شود.

وی یادآوری کرد: آینده نگری ما درسالجاری جهت ارتقا و اتمام طرح های عمرانی با همکاری بخش خصوصی، ١٢۶ هزار میلیارد تومان است.

رئییس شرکت برنامه و بودجه کشور با اشاره به سخنان رییس جمهوری آمریکا جهت خروج از برجام گفت: ما جهت هر اتفاقی آماده هستیم و از پیش جهت آن برنامه ریزی و آینده نگری بودجه می کنیم.

معاون مدیر جمهوری و مدیر شرکت برنامه و بودجه کشور به همراه وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری صبح سه شنبه به منظور افتتاح چند طرح دانشگاهی، دیدار با مسئولان استان و دانشگاه های اصفهان و مدیران شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان همچنین حضور در مراسم چهلمین سال تاسیس دانشگاه صنعتی اصفهان وارد این شهر شد.

واژه های کلیدی: اصفهان | برنامه | بودجه کشور | برنامه ریزی | سرمایه گذاری | سرمایه گذاری | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs